Liste hedring 2014

Her er oversikten over de som ble hedret for innsatsen i 2014.

Bilde: Kolbotn ILs brytegruppe hadde en flott oppvisning i sumobryting under hedringen.

Kunst
Kaia Hugin
Høstutstillingen - Foto og video

Sykkel
Sissel Vien
Gull i NM landevei
Tempo og fellesstart

Bordtennis
Bendik Brekke Thorfinnsson
Gull i NM jr. lag

Eskil Lindholm
Gull NM Jr. /Eldre Jr. i double

Bryting
Håvard Jørgensen
Bronse i VM - 3 Gull i NM Ungdom/ Jr. – 3 Gull NM i Sumo
Alexander Eikeskog Burger
Gull NM – Gull NM Jr.

Sebastian Aak
Gull NM Jr. – Gull NM Jr. lag

Daniel Fischer
Sølv i Nordisk for Ungdom – 2 Gull NM Jr.

Anders Rønningen
Gull NM Sr.
Julie Dalsbotten
Gull NM Jenter 15 år

Vegard Jørgensen
Gull NM Jr. – Gull NM Jr. lag

Hilmar Røtnes Widerberg
Gull NM Ungdom – Bronse EM Sumo U18

Ruben Toftedal
Gull NM – Gull NM Jr. lag

Brage Ringheim
Gull NM Jr. lag

Tobias Brøsholen
Gull NM Jr. lag

Sandbryting
Lars Cronje Bjørndal
Bronse VM Sandbryting Ungdom

Rikke Juell Bugge
Bronse VM Sandbryting  – Gull NM Mixed lag Sr.

Mathias Hjertholm
Gull NM Sandbryting

Karl-Oskar Fredriksson
Bronse VM Sandbryting  - Gull NM Sandbryting Sr.

Sumobryting
Simen Sandmo
Sumo: Sølv EM U18 – Bronse EM U21
3 Bronse EM U18/ U21/Senior -  2 Gull NM

Joakim Rusvik
Bronse EN U21 - Gull EM lag - Gull NM U21

John Harald Foss Fjellbu
Gull NM

Martin Dalsbotten
Bronse EM lag

Musikk
Elias Narendran
Vinner av Ungdommens musikkmesterskap - gitar

Friidrett

Caroline Fleischer
Gull NM mangekamp jr. Gull NM jr. i stille lengde
Gull i NM Ungdom: Høyde, 400 m hekk, lengde
Sølv i Nordisk Mangekamp

Vegard Dragsund Nilsen
Gull NM Ungdom U15 Lengde

Svein Arne Sølvberg
Gull NM Veteran 3000m og 1500m (utendørs)
Gull nordisk 3000m, sølv 1500m (innendørs)
Gull NM 3000m (innendørs)

Dressurridning
Carina Brynildsen og Amalie Haug Magnussen
Gull i Nordisk i dressur for lag
Carina Sølv i nordisk og gull i NM dressur
Amalie Gull i NM dressur jr.

Trav
Yarrah Boko eid av Jan-Erik Andresen
Gull i Prix de Belgique og tredje plass i Pris de Amerique

Snowboard
Helene Olafsen
Bronse i X-Games i Boardercross

Langrenn
Eirik Bye
Bronse Paralympics Sotsji Mixed stafett

Ishockey
Sindre Olav Hallert og Erlend Sveum
Gull i NM U16

VM- trugeløp
Lise Katrin Jensen
100 m trugeløp Gull i VM og gull i NM

Dans
Emilie Hansen-Nymoen og Tone Tøraasen
Gull NM Freestyle dobbel

Jeanine Hesjedal Skjellum
Gull i NM Freestyle singel og 2-dans

Taekwon-Do
Sander Fengsrud
Gull NM Ungdom

Sjakk
Sigurd Kjelsbøl Huse
Gull i NM for Ungdomslag

Musikk
Tobias Emre Øzeke
Vinner av den nasjonale Midgardkonkurransen

Håndball
Kristian Sæverås
Bronse i Ungdoms-OL og Gull NM G20

Jørgen Kihlmann, Thomas Bråthen og Jørn Klepp Thorgersen
Gull i NM G20

Kolbotn IL Gutter 14 år
Gull NM-sluttspill

Svømming
Inger-Ane Sætra Schefte
2 Gull NM jr. langbane

Ingvild Bye
Gull NM senior kortbane
Gull NM langbane 50 m butterfly
for funksjonshemmede

Musikk
Are Sandbakken
Spellemannsprisen 2014
Klassisk musikk med Oslo Strykekvartett

Frivillighetsprisen

Nominerte
Fredrik Ahlstrøm, Egil Wenger, De frivillige trenerne

Oppegård kommunes frivillighetsepris 2014 tildelt:
Egil Wenger