Liste hedring 2013

Følgende ble hedret i Kolben 27. januar:

Slowdance
Jeanine Skjellum
Norgesmester 12- 14 år

Freestyle
Henriette Jacobsen Hauge
Norgesmester singel og dobbel og todans

Catalina Sales
Norgesmester dobbel og todans

Snowboardcross
Helene Olafsen
To gull i NM og bronse i VM

Sjakk
Johannes Haug
Norgesmester i lynsjakk (lilleputt)

Vintertriathlon
Arne Post
Norgesmester og sølv i VM stafett

Carl Fredrik Hagen
Gull individuelt og sølv i mixed stafett i VM-U23 og norgesmester i lag

Duathlon
Norgesmester i lag i duathlon

Film
Optimistene
Regi: Gunhild Westhagen Magnor

Svømming
Ingvild Bye
Norgesmester junior for funksjonshemmede
Gull på 50 m bryst, 100 og 200 m medley og 100 m butterfly

Erik Tobias Sollesnes
Norgesmester langbane stafett 4x200 m fri (nordisk juniorrekord)
Norgesmester 4x100 m fri junior og senior. Norgesmester kortbane 4x200 m og 4x100 m

Øivind Thorsen
Norgesmester Masters, 4x50 m medley og 4x50 m Mixed

Ski
Eirik Bye
Norgesmester for synshemmede på 15 km klassisk, 15 km fri teknikk og jr. sprint 0,6 km.

Taekwon-Do
Sivert Nustad
Norgesmester junior i sparring

Bordtennis
Bendik Brekke Thorfinnsson
Norgesmester G15 dobbel

Eskil Lindholm
Norgesmester eldre Junior single

Bryting
Thomas Rønningen
Norgesmester (60 kg), Gull i Nordisk (60 kg)

Anders Rønningen
Gull i Nordisk (55 kg)

Sebastian Aak
Norgesmester i junior (55 kg), Gull i Nordisk for ungdom (50 kg)

Håvard Jørgensen
Norgesmester gutter 15 år (42 kg), Norgesmester ungdom (42 kg)

Daniel Fischer
Norgesmester gutter 15 år (47 kg), Norgesmester ungdom (46 kg)

Vegard Jørgensen
Norgesmester ungdom (58 kg)

Martin Dalsbotten
VM gull veteran 45-50år (85kg)

Sandbryting
Joakim Rusvik
Norgesmester (90 kg)

Hilmar Røtnes Widerberg
Norgesmester gutter 16 år (90 kg), Sølv i VM ungdom (over 70 kg)

John Harald Foss Fjeldbu
Norgesmester (80 kg)

Lars Cronje Bjørndal
Norgesmester gutter 16 år (70 kg), Sølv i VM ungdom (70 kg)

Sumobryting
Joakim Rusvik
Norgesmester (100 kg), Sølv i EM for lag, ungdom 18 år (80 kg)

Hilmar Røtnes Widerberg
Tre bronse i EM ungdom 16 år, 18 år og for lag, ungdom 18 år (80 kg)

Simen Sandmo
Sølv i EM for lag, ungdom 18 år (80 kg) og bronse i EM for lag, junior (80 kg). Norgesmester junior (85 kg)

Fotball
Solveig Gulbrandsen
Sølv i EM

Ingvild Isaksen
Sølv i EM

Musikk
Nekromantheon
Vant spellemannsprisen 2013 som årets metallband

Friidrett
Svein Arne Sølvberg
Norgesmester i terrengløp 3 km, 3 000 og 5000 m, halvmaraton og 6 km. Nordisk mester på 5 000 og 10 000 m for veteraner.

Katja Vangsnes
Norgesmester i slegge for junior U23

Vidar Nilsen
Norgesmester maraton klasse 50-54 år

Sykling
Sissel Vien
Sølv i veteran-VM i sykkel – temporitt

Rytmisk gymnastikk
Aurora Dahl
Bettina Eeg
Catharina Gisholt Stornæs
Norgesmester junior i duo/trio

Musikk
Eirill Løvaas Jensen
Gikk til landsmønstringen i Ungdommens kulturmønstring

Special Olympics i Sør-Korea
Lise Katrin Jensen
Gull 111 meter i speedskating og bronse, 222 meter i speedskating                      

Johanne Berg
Sølv 222 meter i speedskating og bronse 500 meter speedskating

Eirik Gåseidnes
OL Sølv 500 meter speedskating og bronse 777 meter speedskating

Marte Barking
Gull og bronse i alpint

NM Bislett Special Olympics
Lise Katrin Jensen
To gull, lengdehopp og stafett

Johanne Berg
Gull på stafett

Veronica Fløvik
Gull på 60 meter og stafett

Kristine Rønning
Gull i kast med ball

Christian Aakervik
Gull i lengde

Martin Gjevik
Gull i kast med ball

Herman Kofoed
Gull på 400 meter

Håndball
Kristian Sæverås
Sølv i ungdoms-OL

Skyting
Roar Bjerke
Norgesmester pistol , Gull i Silhuett, Gull i Standard pistol

Hestesport
Jan-Erik Andresen
Vant Prix de Belgique med Yarrah Boko

Dressurridning
Carina Brynildsen
Gull i nordisk med juniorlaget i dressur og sølv individuelt

Amalie Haug Magnussen
Gull i nordisk med juniorlaget

Litteratur
Audun Myskja
For boken «Hjertet mitt har ikke demens»

Vegard Sæther
For boken «Krigsseilerne – en fortelling om glemte helter»

Korps
Kolbotn konsertorkester
Vinner av 1. divisjon