Hedring 2012

Fra utdeling av Fiivillighetsprisen, fra venstre Hans Fredrik Kummervold, Harald Wisløff, Berit Vamnes og ordfører Ildri Eidem Løvaas

Disse ble hedret for innsatsen innen kultur og idrett i 2012:

Svømming 
- Inger-Ane Sætra Schefte, Sølv 50 m butterfly og bronse i 4 x 100 m medley i nordisk mesterskap
- Øyvind  Thorsen, Norgesmester 50 m fri (50 – 55 år) og stafett

Freestyle 
- Henriette Jacobsen Hauge, Follo Freestyle, Norgesmester i freestyle i tre grener og Dancer of the Year

Triathlon og Duathlon
- Carl Fredrik Hagen, Norgesmester lag i duathlon, sølv i mixed-stafett i vintertriathlon

Kokkekunst 
- Mads Ueland, Sølv i OL for Servering av varm- og kaldrett, Gull i yrkes-NM for unge kokker

Fotball  
Simen Olafsen, Norgesmester Gutter 16

Friidrett - Special Olympics 
- Veronica Fløvik, Gull i ballkast, sølv 60 m, bronse 400 m og gull i stafett
- Stian Norddalen, Gull i lengde m/tilløp, bronse 400 m
- Kristine Rønning, Stafett, gull i stafett (løp) og bronse på 100 m,
- Eirik Gåseidnes, Gull i lengde u/tilløp, sølv 400, bronse 800 m
- Lise Katrin Jensen, Gull i lengde m/tilløp, gull i stafett, bronse 100 m og 200 m
- Johanne Berg, Gull i stafett

Friidrett  
- Beatrice Lanz Berntsen, Norgesmester 100 m veteran (45 – 49 år)
- Caroline Fleischer, Norgesmester Ungdom høyde
- Vidar Nilsen, Norgesmester maraton veteran (50 – 55 år)
- Svein Arne Sølvberg, Norgesmester terrengløp kl. 65 – 69 år

Tryllekunst
- Alexander Haugaas, Tryllekunstner

Hestesport 
- Jan-Erik Andresen, Travsport, vunnet Norsk Derby med hesten Old Pal og en rekke seire med Yarrah Boko
- Marianne Muri, dressurridning, Nordisk mester individuelt og lag med hesten Fantastico

Musikk  
- Christian Ihle Hadland, pianist, klassisk musikk

Christian Ihle Hadland og varaordfører Harald Vaadal

Christian Ihle Hadland ble hedret og intervjues av varaordfører Harald Vaadal

Skøyteløp 
Special Olympics European Short Track Event
- Johanne Berg, Gull på 333 m og 500 m 
- Joakim Eeg, Sølv på 777 m, bronse på 500 m
- Eirik Gåseidnes, Gull på 777 m, sølv på 500 m og 1000 m 
- Lise Katrin Jensen, Gull på 333 m og bronse på 111 m og 222 m

Skyting  
Roar Bjerke, Oppegård skytterlag, Pistolskyting, Norgesmester i silhuett og grovpistol

Korpsmusikk 
Sofiemyr skolekorps, norgesmester 1. divisjon

Bryting  
- Brage Haugmo Ringheim, Norgesmester Ungdom/ 58 kg
- Joakim Rusvik, Norgesmester junior/ 84 kg
- Alexander Eikeskog Burger, Norgesmester junior 65 kg, NMs beste bryter
- Daniel Fischer, Norgesmester for gutter 15 år/ 38 kg
- Thomas Rønningen, Norgesmester 60 kg og kongepokal
- Anders Rønningen, Nordisk mester 55 kg

Brytegruppa, Kolbotn IL, beste klubb NM for Ungdom

Sumobryting 
- Martin Dalsbotten, Kolbotn IL, Bryting/sumobryting, sølv i VM-bryting veteran (41 – 45 år) og Norgesmester i sumobryting
Sebastian Aak,  Bryting/sumobryting

Sandbryting 
- John Harald Foss Fjeldbu, Bronse i VM 80 kg
- Lars Bjørndal, Norgesmester sandbryting, 16 år/ 70 kg

Stand up 
- Hans Morten Hansen, Stand up

Håndball
Norgesmestere G 20 
Jonas Burud, Lars Erik Sørli, Mats Thorsen, Oskar Olafsson, Leander Van Der Pontseele, Jens Rønneberg

Sjakk
- Johannes Haug, Gull i NM for barnelag ungdom 15 år, sølv i Nordisk - klasse 13 år, sølv i NM klasse 13 år lynsjakk
- Sigurd Kjelsbøl Huse, Gull i NM for barnelag (12 år)

Taekwon-Do  
- Ingar Eilertsen, Master 7. dan

Oppvisning i taekwondo
Oppvisning i Taekwon-Do med Ingar Eilertsen

Musikk  
- Frode Haltli, Musikk, trekkspill

Sykling  
- Sissel Vien, Follo Sykkelklubb, tempo, verdensmester i temposykling og sølv fellestart landeveisritt

Bordtennis 
- Eskil Lindholm, Norgesmester junior dobbel, Norgesmester junior lag, 1. plass - Nord Europeisk junior lag
- Jonas Grini, Fokus bordtennisklubb, Norgesmester lag 15 år
- Gaute Schwartz, Oppegård Idrettslag, Norgesmesterskap for yngre, gull i rekruttklasse 15 år
- Bendik Brekke Thorfinnsson, Norgesmester lag og i dobbel - klasse 15 år

Musikk
- Henning Waaler Kemp, Spiller rock for barn i gruppa Plopp

- Elias Mortensen Narendran, klassisk gitar

Frivillighetsprisen
Hans Fredrik Kummervold ble nominert for arbeidet med Follo seniororkester og betydning en dette har med tanke på helse og aktivt liv for seniorgenerasjonen.

Sanitetsforeningen og dets leder Berit Vamnes ble nominert for dets støtte til lokalmiljøet og finansiering av viktige saker, spesielt innen helse og omsorg gjennom mange år.

Harald Wisløff ble nominert for arbeid for et trygt og godt oppvekstmiljø for ungdom i Oppegård, både i og utenfor kirken.  

Harald Wisløff fikk Frivillighetsprisen for 2012 for sitt arbeidet knyttet til ungdom og oppvekstmiljø i Oppegård og spesielt for hans virksomhet knyttet til kirken i Oppegård, både for ungdomskoret OPUS, ungdomskafeen ”Du & jeg” på Kolbotn, som konfirmantleder og ved mange arrangementer i kirken.

Oppegård sanitetsforening fikk Hedersprisen for 2012.