Det nye kommunestyret

Her kan du se hvem som er valgt inn i det nye kommunestyret i Oppegård for perioden 2015 - 2019.

Kommunestyret konstitueres i møte mandag 12. oktober. Her er oversikt over medlemmer og varamedlemmer:

Arbeiderpartiet

Medlemmer
1 Merete Bellingmo (1963)
2 Anne Beth Skrede (1967)
3 Bjørn Gunnar Ganger (1949)
4 Stein Martinsen Wik (1969)
5 Lin Margit Groa Haugen (1974)
6 Marit Johansen Øimoen (1981)
7 Azhar Ul-Hassan (1968)
8 Ingrid Haugnes (1994)

Varamedlemmer
9 Torun Sjødalstrand (1997)
10 Lene Almdahl (1983)
11 Håkon Ahrén Heløe (1996)
12 Sigurd Johannes Birkelund (1930)
13 Arild Burud (1962)
14 Ingrid Kalstad-Sjødalstrand (1963)
15 Vidar Jakobsen (1958)
16 Ann Bergebakken (1966)
17 Jostein Wojtko Nilsen (1975)
18 Cathrine Ullsgård (1968)
19 Tine Cecilia Holm (1960)

Fremskrittspartiet

Medlemmer
1 Geir Aage Amundsen (1975)
2 Ole Sverre Joveng (1959)

Varamedlemmer
3 Camilla Sivertsen Mollatt (1971)
4 Sigurd Andreas Brynildsen (1960)
5 Anne Christine Dalan (1960)
6 Jon Willy Eriksen (1942)
7 Håkon Johan Marthinsen (1945)

Kristelig Folkeparti

Medlemmer
1 Ida Lindtveit (1992)
2 Line Nordhaug (1990)

Varamedlemmer
3 Per Eivind Jensen (1961)
4 Torgeir Nevland (1961)
5 John Vegard Schow (1972)
6 Nils-Otto Kitterød (1959)
7 Inger Johanne Wremer (1943)

Miljøpartiet De Grønne

Medlemmer
1 Shabana Rehman (1976)
2 Jens Nordahl (1970)
3 Hans Martin Enger (1981)

Varamedlemmer
4 Marja Liisa Sandbakken (1964)
5 Maja Solveig Kjelstrup Ratkje (1973)
6 Per Christian Rålm (1972)
7 Stig Henning Duaas (1972)
8 Mohammed Lazreg (1951)
9 Hilde Vesaas (1966)

Høyre

Medlemmer
1 Thomas Sjøvold (1976)
2 Siv Kaspersen (1966)
3 Synnøve Kongsrud (1967)
4 Mona Christine Wiger (1955)
5 Lars Roar Masdal (1963)
6 Kjell Gunter Pettersen (1945)
7 Ingar Pedersen (1970)
8 Benthe Austad Biltvedt (1953)
9 Knut Oppegaard (1963)
10 Daad Gjerde (1956)
11 Melissa Kristiansen (1990)
12 Henriette Berle Christiansen (1964)
13 Marit Bortelid Mæland (1941)

Varamedlemmer
14 Gaute Tangen (1972)
15 Sissel Vibeke Amundsen (1968)
16 Jan Roger Bjørnstad (1963)
17 Bjørn Fredrik Kristiansen (1958)
18 Øyvind Graham (1979)
19 Herman Lanto Børresen (1995)
20 Lola Anita Stormorken (1937)
21 Halvor Eikeland (1946)
22 Gry Sulerud (1969)
23 Espen Sandsnes Otterstad (1995)
24 Markus Hundeide Engedahl (1996)
25 Arve Herbjørnrød (1950)
26 Halvor Stormoen (1949)
27 Lars Langseth (1968)
28 Elisabeth Rollem Storløkken (1954)
29 Per Erik Johansen (1953)

Sosialistisk Venstreparti

Medlemmer
1 Synnøve Kronen Snyen (1996)

Varamedlemmer
2 Anne Cathrine Grambo (1965)
3 Håkon Arald Gulbrandsen (1969)
4 Rolf Erik Johansen (1957)
5 Mari Ann Berg (1960)

Venstre

Medlemmer
1 Hanna Meyer Thuestad (1991)
2 Inger Johanne Bjørnstad (1946)

Varamedlemmer
3 Johan Kristian Meyer (1958)
4 Gylve Fenris Nagell (1971)
5 Jan Erik Aale (1964)
6 Ellen Camilla Skjelsbæk Gramstad (1981)
7 Kristin Hanssen Wallace (1978)

Se mer informasjon om stemmetillegg og personstemmer i protokollen fra Valgstyret.

Har du spørsmål om valgoppgjøret og mandatfordelingen, kontakt formannskapskontoret på tlf. 66 81 90 90 eller e-post til Formannskapskontoret.